Oddział Chirurgii Ogólnej

wew. 302 pokój lekarski
                        wew. 304 pielęgniarka oddziałowa
                        wew. 304 dyżurka pielęgniarek

Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Łasku dysponuje 20 łóżkami i wykonuje specjalistyczne świadczenia medyczne diagnostyczne i zabiegowe z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej.

Oddział współpracuje z Pracownią Endoskopową, która przeprowadza ambulatoryjną i stacjonarną diagnostykę endoskopową oraz zabiegi w zakresie górnej i dolnej części przewodu pokarmowego.

Zakres działalności chirurgicznej to przede wszystkim:

• leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego (laparoskopowe usuwanie pęcherzyka żółciowego),
  • laparoskopowe operacje diagnostyczne,
  • operacyjne leczenie nowotworów przewodu pokarmowego przy użyciu technik staplerowych,
  • operacje proktologiczne (szczeliny, przetoki, guzki krwawnicze odbytu),
  • leczenie przepuklin brzusznych z użyciem implantów syntetycznych,
  • endoskopia diagnostyczna i lecznicza przewodu pokarmowego w ramach Pracowni Endoskopowej (gastroskopia, gastroduodenoskopia, kolonoskopia, polipektomia, zabiegi żylaków przełyku),
  • we współpracy z Pracownią Endoskopową Szpitala im. WAM w Łodzi zabiegi na drogach żółciowych i trzustkowych – ECPW, usuwanie złogów z dróg żółciowych, protezowanie zwężeń),
  • operacje onkologiczne guzów skóry i tkanek miękkich,

Ambulatoryjne specjalistyczne świadczenia medyczne z zakresu chirurgii ogólnej realizujemy w przyszpitalnej Poradni Chirurgicznej. Zapisy do operacji planowych u Koordynatora Oddziału.